Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Praha oslaví první holandský Den Krále ve velkém stylu

Den krale
Praha oslaví první holandský Den Krále
24.04.2014 14:38 | redakce ZaKulturou.cz

Oktoberfest, Sv. Patrik a Halloween. Všechny tyto svátky lidé znají. Ale co víte o holandském Dni Krále (původně Dni Královny)? Je to den, kdy celé Holandsko oslavuje narozeniny svého krále, obléká se do oranžové barvy, baví se, tančí a zpívá venku na ulicích a užívá si tento skvělý den. Neslaví se pouze v Holandsku samotném, ale po celém světě. Tento rok ho můžete zažít na vlastní kůži v Praze v pátek 25. dubna a jsme si jisti, že si ho zamilujete.

Prague Unlimited a Holandsko v Praze mají to potěšení vás pozvat na pátek 25. dubna, kdy Praha oslaví první holandský Den Krále v historii.

Akce se odehraje na Občanské plovárně. Během "Kingsday Party - Long Party the King!" si Češi, Holanďané a další expatrioti užijí večer plný zábavy, která potrvá až do brzkých ranních hodin.  O hudební program se postará známá kapela Replay a holandský party DJ a zpěvák WILLEM. Návštěvníci se také mohou těšit na uvítací drink, oranžové dekorace a dárky - tombolu, cenu za nejlepší kostým a typické holandské dobroty. 

Občanská plovárna je skutečně královskou party lokalitou, jejíž tři patra se nacházejí na krásném vltavském nábřeží a která se perfektně hodí pro party, jako je tato.  Je vzdálená pouhé čtyři minuty chůze od stanic metra a tramvaje Malostranská. Více informací naleznete na: http://www.obcanskaplovarna.cz

Hudba bude zahrnovat jak současné mezinárodní a holandské hity, tak i nahrávky ze 70., 80. a 90. let, Funk, Disco, Soul, Motown a Club. Řečeno jinými slovy, najde se zde něco pro všechny, mladší i starší. 

Hostům doporučujeme sladit oblečení do červeno-bílo-modré (barev holandské vlajky) nebo oranžové (barva královské rodiny), především proto, ze nejlépe oblečený host obdrží hodnotnou cenu. 

Král začne vítat první hosty ve 20. hodin a ke spánku se uloží v 5. hodin ráno.Tagy: Den Krále


Přidej komentář