Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přehlídka českých hraček a tradičních řemesel zabaví děti i dospělé

Přehlídka českých hraček a tradičních řemesel
Přehlídka českých hraček a tradičních řemesel
04.12.2013 01:11 | redakce ZaKulturou.cz

V Praze se 14. a 15. prosince uskuteční 1. ročník adventního trhu „Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radnici“. Nabídne široké spektrum inspirací pro vánoční dárky a děti i dospělé pobaví lákavým programem. Unikátní historické prostory Novoměstské radnice zaplní o druhém adventním víkendu více než 30 českých výrobců hraček i provozovatelů tradičních řemesel od malých dílen až po zavedené firmy, které znají celé generace.

„Bude to pestrá přehlídka toho nejlepšího, od dřevěných a textilních hraček, stavebnic, plechových modelů, papírových vystřihovánek až po společenské hry, puzzle nebo hlavolamy. V dnešní době rodiče kladou důraz na kvalitu a bezpečnost hraček. Stále častěji se ptají na zemi původu, přičemž se vrací zájem hlavně o hračky z České republiky. Hračka musí navíc splňovat nejen zábavnou roli, ale také děti něco naučit a rozvíjet jejich kreativitu i zručnost. My návštěvníkům ukážeme, že právě české hračky tyto aspekty splňují,“ vysvětluje Petr Heinzl z firmy Česká hračka, který akci pořádá ve spolupráci s Novoměstskou radnicí.

Spektrum vystavovatelů rozšíří také provozovatelé tradičních českých řemesel, kteří představí výrobky ze skla, keramiky, kovu či bižuterie.

Součástí adventního trhu bude hned několik dětských heren a tvořivých dílen, které zabaví děti i jejich rodiče. „Chceme, aby návštěvníci měli možnost nejenom si hračky prohlédnout, ale také si je vyzkoušet. Proto si budou moci s dětmi postavit kouzelný zámek, zahrát deskové hry anebo vyřešit hlavolam,“ dodává ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Pestrý doprovodný program v sobotu zahájí soubor Musica Malinconica. Těšit se také můžete na pěvecké vystoupení kapely Fénix či dětského pěveckého sboru Rolnička. Úsměvy na dětských tvářích vyčaruje kouzelník Paul i žongléři z populárního sdružení Múzy dětem. V provizorním ateliéru Boba Hochmana se bude malovat na obličej a po setmění předvedou na nádvoří své ohnivé představení Amanitas fire theatre. Milovníci loutek si přijdou na své při představení souboru Loutky bez hranic a jejich loutkové dílně.

U stánků s občerstvením si návštěvníci pochutnají na čerstvých pekařských výrobcích, palačinkách, grilovaných klobásách nebo se zahřejí vánočním svařákem a voňavou kávou.

Vstup je pro všechny návštěvníky volný.
Adventní trh pořádá Novoměstská radnice a informační portál Česká hračka.

KDY: sobota 14. 12. 2013 od 10:00 – 18:00 hod
neděle 15. 12. 2013 od 9:00 – 17:00 hod
KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2

Časový harmonogram a více informací najdete na www.nrpraha.cz a www.ceska-hracka.cz.


Tagy: adventní trhy, Novoměstská radnice


Přidej komentář