Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Říjen v Novoměstské radnici

Umění je jen jedno!
Umění je jen jedno!
01.10.2014 18:15 | redakce ZaKulturou.cz

VĚŽ

Věž Novoměstské radnice je otevřena.

Vyhlídková věž, vysoká téměř 70 m je otevřena od jara do podzimu. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V bytě věžníka pod ochozem se nachází naše stálá expozice a ve věžní galerii probíhají po celý rok výstavy.

Otevřeno út – ne 10 – 18 h. vstupné Kč 50,--, snížené Kč 30,--, rodinné Kč 120,--.

 

STÁLÁ EXPOZICE

Historie Nového Města a Praha panoramatická

Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

Stálá expozice -  Byt věžníka

Otevřeno: út - ne od 10 do 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž

 

KAVÁRNA:

CAFÉ NEUSTADT

V kavárně na Novoměstské radnici se konají zajímavé akce hlavně pro mladé. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně 8 - 24 hod, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

 

 DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

 Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem.

Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064


PROGRAM  - Ř Í J E N  2 0 1 4

 

DALŠÍ VÝSTAVY:

 Soňa Červená – Tím vším jsem žila

Multimediální výstava je příběhem operní pěvkyně a herečky, dokumentující její osobní i profesní pouť od I. pol. 20. století do poloviny roku 2014. Více než 100 velkoformátových fotografií upravených LightJet technologií, doprovodné videopasáže a hudební dokumenty, jevištní kostýmy a osobní předměty pěvkyně, katalog dokumentující výstavu a dodatkový materiál věnovaný blížícímu se 90. jubileu umělkyně.  

2. - 31.10. Galerie, otevřeno út - ne 10 -18 hodin. Vstupné plné 80 Kč, snížené 40 Kč, děti do 14 let zdarma

 

Umění je jen jedno!

Představení prací studentů AVU v Praze a děl tvůrců s mentálním handicapem či duševní nemocí z kreativního ateliéru A.R.T. Výstava je experimentem, který chce setřít hranice mezi „zdravými“ a „nemocnými“, „profesionály“ a „amatéry“ a vyzdvihnout roli samotného talentu, síly obsahu i formy uměleckého díla a nesnaží se tvorbu obou skupin připodobňovat ani kvalitativně porovnávat.

3. - 26.10. Galerie věže, otevřeno út - ne 10 -18 hodin. Vstupné v souvislosti se vstupem na věž

 

Ve znamení tří deklarací… Šlechta v letech nacistického ohrožení československého státu

Výstava přiblíží postoje a postavení šlechty v Československu v kontextu mnichovských událostí roku 1938 a následně okupace českých zemí nacistickým Německem. Hlavní pozornost bude věnována představitelům šlechtických rodů, kteří stáli u vzniku deklarací proklamujících podporu českému státu a národu. Stranou pozornosti nezůstanou ani otázky související s kolaborací šlechty na jedné straně a jejím zapojením do protinacistického odboje a s tím souvisejícími postihy na straně druhé.

7. – 26. 10. 2014, Mázhaus, otevřeno denně 10 – 18 hod, vstup zdarma

 

Mezinárodní komiksový festival KomiksFEST! 2014

Mezinárodní komiksový festival KomiksFEST! 2014 představuje tvorbu francouzské výtvarnice Dominique Goblet a Švýcarky Johanny Schaible. Výstava vznikla ve spolupráci s Francouzským institutem. Vernisáž 29. 10. v 18 hod.

29. 10. – 11.11. Galerie věže, otevřeno út - ne 10 -18 hodin. Vstupné viz věž.

                                  

KONCERTY:

 

ROMANTICKÝ NOVOMĚSTSKÝ KLAVÍR 2014 – 5. koncert „Mystika smyslů“

Na programu dalšího koncertu Romantického klavíru, který uvádí Ivo Kahánek, je Chopin, Szymanowski, Górecki a další v podání Joanny Domańske (Polsko) – klavír a Slezského tria (Polsko)  - Joanna Domańska – klavír, Roman Widaszek – klarinet, Tadeusz Tomaszewski – lesní roh,junior umělkyně Marie Pawlowská – klavír.

14. 10.  Velký sál, začátek v 19 h, vstupné plné 200 Kč, snížené 100 Kč

 

Večer k roku čs. hudby

Vzpomínka na řadu výročí významných českých skladatelů. Dramaturgie předposledního koncertu z cyklu Stylové večery bude vycházet především z děl, originálně psaných pro komorní smyčcové obsazení, program doplní i některé úpravy skladeb, např. Kubelíkovy houslové Staré písně. Závěrečný koncert proběhne na Staroměstském náměstí v domě U Kamenného zvonu.

18. 10. Velký sál. Začátek v 19 hodin. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč

 

Zelenka festival Praha

Virtuozní i vnešená orchestrální hudba komponovaná Zelenkou k příležitosti oslav korunovace Karla VI. českým králem v Praze roku 1723. Účinkují: Harmonie Uneverselle (Německo) a Pražští Barokní Sólisté, Florian Deuter, koncertní mistr, umělecký vedoucí.

15. 10. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč

AKCE:

 

Historické slavnosti a řemeslný trh

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program napříč několika historickými obdobími, středověká vesnička s oživenou ukázkou historických řemesel, autentické výrobky zručných řemeslníků, nebo ochutnávka staročeských pochoutek i dobrého vína. Připravena je i tvořivá dílna pro děti. Bonus: Zakoupená vstupenka je platná i na výstup na věž.

4. 10. celá NR, otevřeno 10 – 18 hod. Vstupné plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 100 Kč

 

NEVÁHEJTE NAVŠTÍVIT NĚKTEROU VÝSTAVU, AKCI ČI KONCERT

NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICITagy: festival, Novoměstská radnice, věž, výstava


Přidej komentář