Magazín kulturního dění v Praze a okolí

SecondRound - projekt podporující udržitelnost

SecondRound
SecondRound
04.05.2016 13:11 | redakce ZaKulturou.cz

Představení nového projektu SecondRound, jehož ideologie je postavená na otázce udržitelnosti. Platforma podporující designéry a umělce kteří pracují s recyklací, redesignem, upcyklací a slowfashion. Hlavní filosofií konceptu je propojit podobně smýšlející subjekty, a poskytnout jim prostor pro vlastní prezentaci. Součástí představení projektu veřejnosti, je SecondRound Launch party, ve čtvrtek, 05. 05. 2016 od 17:00h v Radlické kulturní sportovně.

SecondRound je nový koncept, který podporuje designéry, umělce, obchody a projekty řídící se v rámci své práce a tvorby otázkou udržitelnosti. Způsoby formy projevu jsou různé – může se jednat recyklaci, upcyklaci, redesign, slowfashion či o volbu materiálů a zpracování.

Cílem tohoto projektu je podporovat ty, kteří sdílí podobnou filosofii a zabývají se udržitelností stejně jako my. Těmto lidem chceme dát prostor k prezentaci a propagaci. Budeme o nich psát a představovat je veřejnosti. Pečlivě, skoro až kurátorsky, vybíráme, s kým budeme spolupracovat. Naším cílem totiž není propagovat klasický přístup k recyklaci a ekologii, ale zvýšit povědomí o udržitelnosti věcí kolem nás moderní formou. Chtěli bychom cílit především na tzv. generaci Y a Z (lidé ve věku 16-35 let). Naším plánem je toto téma dostat více do povědomí nejen formou ochrany životního prostředí, ale primárně jako způsob uvažování i v širším kontextu, a to konkrétně v kultuře. Chceme usnadnit cestu objevování nových přístupů k udržitelnosti a kreativně je propojit s životním stylem.

SecondRound je primárně online platforma, která se vizuální formou i obsahem přibližuje k fashion blogu, lifestylovému průvodci a online magazínu. Klade také velký důraz na sociální média. Mimo ,,online” prostředí bude SecondRound organizovat pravidelné workshopy, pop-upy, eventy, meetingy a přednášky na téma udržitelnost.

Symbolicky, ve čtvrtek, 05. 05., od 05 hodin odpoledne, se bude konat Launch party při příležitosti zahájení činnosti projektu SecondRound. Celá akce se bude konat v Radlické kulturní sportovně v Praze, Za Ženskými domovy 125/5, kde projekt představíme veřejnosti, designérům, vybraným bloggerům, youtuberům, lidem z fashion, art a design scény u nás, ale hlavně Vám – médiím. Srdečně Vás tímto na představení projektu SecondRound zveme.

Osloveným značkám jsme umožnili využít prostor Radlické-kulturní sportovny bez omezení. Naší jedinou podmínkou bylo zapojení jejich kreativity, odlišný přístup ke klasickému prodejnímu prostoru a interakce s návštěvníky. Našim cílem je, aby oslovené subjekty opustily svou komfortní zónu a přistupovaly k naší Launch party i celému projektu individuálně a kreativně, zkrátka jinak. Finální obsah eventu se stále modeluje především podle návrhů prezentací jednotlivých zúčastněných subjektů. Naší představou je vytvořit interaktivní a zajímavý program pro všechny návštěvníky. Součástí této akce bude shopping area, fashion show, exhibice, food court, workshopy, kvalitní hudební produkce, diskuze a mnoho dalšího.Tagy: SecondRound


Přidej komentář