Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Třetí ročník netradičního veletrhu Medvědárium 2019

Medvědárium 2019
Medvědárium 2019
03.05.2019 19:30 | redakce ZaKulturou.cz
MEDVĚDÁRIUM 2019 

      Jak často máte možnost vidět několik stovek plyšových medvídků pohromadě? Nebo si vyzkoušet "na vlastní ruce", jak se vyrábějí? Pokud jste právě teď zajásali, neváhejte a přijďte v neděli 5. května 2019 do kina Dlabačov v Praze 6, kde se koná již třetí ročník prvního českého mezinárodního medvědího výstavního veletrhu MEDVĚDÁRIUM 2019.     
      "Festival se v rámci třetího ročníku přejmenoval. Původní název "PRAGUE TEDDY" nám totiž jedna organizace zkopírovala a rozhodla se pod ním dělat svou výstavu. Protože s nimi nechceme být spojováni, rozhodli jsme se název nahradit českým ekvivalentem MEDVĚDÁRIUM 2019, který zároveň ukazuje na tvůrce festivalu, jímž je právě Medvědárium Praha." vysvětluje hlavní pořadatelka Lucie Němcová.
      A co na festivalu najdete? Na své si přijde každý milovník nejoblíbenější chlupaté hračky. Hlavním "tahákem" budou bezesporu především řemeslné stánky českých a zahraničních tvůrců a jejich originální umělečtí medvídci z různých materiálů - mohéru, plyše, kůže nebo dřeva. V dalších stáncích si návštěvníci mohou zakoupit materiály na jejich tvoření. Stánek pořadatele Medvědária Praha zase nabídne medvídky s příběhem a představí služby ojedinělé medvědí nemocnice. 

      Pro malé návštěvníky a jejich rodiny je připravený oblíbený doplňkový program - soutěže, odpolední promítání filmové medvědí pohádky, výstavu medvídků ze sbírek Jiřího Škody a výstavní panely s popisem 117 leté historie plyšových medvídků. Na dalších panelech se návštěvníci dozví, jak se medvídek šije - to si ostatně mohou vyzkoušet "na vlastní ruce" ve výtvarných dílnách u jednotlivých stánků.

      Jako každoročně jsou připravené také oblíbené soutěže pro vystavovatele - "O nejhezčího medvídka výstavy" a návštěvníci hlasují a soutěží o ceny v anketě "O nejhezčí stánek výstavy".
      Návštěvníci mohou rovněž přinést vyřazené medvídky a odevzdat je do záchranného Teddy - boxu.

      "Navazujeme na předchozí dva úspěšné ročníky medvědího festivalu, které se konali v Praze - Dubči," uvedla Lucie Němcová, pořadatelka výstavy. "Tentokrát jsme se rozhodli posunout festival blíže do centra Prahy a nalákat tak i ty návštěvníky, pro které to předtím bylo moc daleko." dodala ještě s úsměvem Lucie Němcová.

Bližší informace o výstavě lze najít na internetových stránkách: www.medvedariumpraha.cz, www.prague-teddy.webnode.cz nebo na FB stránce Medvědárium Praha.

Pro více informací volejte Lucii Němcovou na tel.: 604 514 213 nebo se obraťte na e-mail: medvedariumpraha@seznam.cz


Souhrnné informace:

Třetí ročník prvního českého medvědího výstavního veletrhu MEDVĚDÁRIUM 2018 (původní název - PRAGUE TEDDY)
Koná se: v neděli 5. května 2019 od 10,00 do 18,00

Kde: v prostorách kina Dlabačov, Praha 6.

Vstupné: 
dospělí: 100,- Kč
děti, senioři, studenti: 50,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 250,- Kčpro předem akreditované novináře vstup zdarma

www.prague-teddy.webnode.cz
www.medvedariumpraha.cz


Tagy: Medvědárium, veletrh


Přidej komentář