Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tři desítky řemeslných workshopů vás čekají na festivalu Řemesla živě na Novoměstské radnici

Řemesla živě - Novoměstská radnice
Řemesla živě - Novoměstská radnice
08.02.2017 14:04 | redakce ZaKulturou.cz

Potěžkali jste si někdy kovářské kladivo? Rádi byste si vyzkoušeli modelování šatů, poutkování paruky či pronikli do sladkých tajů cukrářské výroby? Škola obalové techniky zase představí, jak si můžete navrhnout vlastní obal. Přítomny budou i zcela technické obory jako elektrikáři nebo automechanici. To vše a ještě více si budete moct vyzkoušet 22. a 23. února na Novoměstské radnici na festivalu řemeslných workshopů Řemesla živě.

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti a řemeslníky zaplní své historické prostory více jak 30 řemeslnými workshopy.

„V letošním ročníku jsme navázali na dobrou spolupráci s odbornými školami a učilišti. Je vidět jejich snaha se dobře prezentovat a vzbudit zájem o řemeslo nejen pro budoucí studenty. Nabídka řemeslných workshopů bude letos tedy opravdu rozmanitá“ dodává k akci ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.

Někoho živí hlava, někoho ruce, ovšem nejlepší je, když se spojí hlava s rukama, což si mohou návštěvníci festivalu řemeslných workshopů zažít na vlastní kůži. Také tu bude dobrá příležitost vyptat se odborných mistrů a studentů na vše, co je k danému řemeslu zajímá“ zve na akci její produkční Bedřiška Kotmelová.

Málokdo ví, že Novoměstská radnice stojí v části Prahy, která byla založená za Karla IV. pro vzkvétající obchod a řemesla. Festival Řemesla živě tuto tradici již čtvrtým rokem úspěšně oživuje a rozvíjí.

 

Kdy: 22. - 23. 2. 2017 od 09:00 – 17:00 hod

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2

Vstupné: zdarma (některé workshopy budou mít symbolický poplatek za využitý materiál)

www.nrpraha.czTagy: Novoměstská radnice, Řemesla živě


Přidej komentář