Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Tříkráloví otužilci se představí na tradiční plavecké pouti do Pražských Benátek

Tříkráloví otužilci
Tříkráloví otužilci
05.01.2016 01:25 | redakce ZaKulturou.cz

Ve středu 6. 1. 2016 již tradičně poplavou tříkráloví otužilci za převoznickým punčem do Pražských Benátek. Více než tři desítky odvážných plavců se ponoří do chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu.

Již pošesté se uskuteční tříkrálové plavání v samém srdci hlavního města pod Karlovým mostem. S panoramatem Hradčan v zádech se ponoří do ledové Vltavy plavci a plavkyně České otužilecké unie. Loď Pražských Benátek s otužilci na palubě zastaví v místě, kde bylo do Vltavy svrženo tělo sv. Jana Nepomuckého, patrona všech plavců a loďařů, odtud pak zamíří do přístaviště Judita, které je schované pod prvním obloukem Karlova mostu a zároveň posledním dochovaným obloukem mostu Juditina.

V cíli si tříkráloví otužilci připijí převoznickým punčem a symbolicky požehnají Muzeu Karlova mostu.

Předseda České otužilecké unie a houževnatý propagátor otužování Vladimír Komárek poté spolu s převozníkem pražským Zdeňkem Bergmanem odmění každého účastníka plavání pamětním diplomem a volným lodním listem na plavbu Pražskými Benátkami se vstupem do Muzea Karlova mostu, kde až do 3. 2. 2016 probíhá výstava betlémů „Jak se rodí betlémy“.

Harmonogram akce:
11:55 Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
12:00 Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
12:20 Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostuTagy: Pražské Benátky, Vltava


Přidej komentář