Magazín kulturního dění v Praze a okolí

YMCA už má 170 let!

YMCA už má 170 let!
YMCA už má 170 let!
28.05.2014 19:30 | redakce ZaKulturou.cz

Akce s názvem „YMCA – 170 důvodů k oslavě“ nadchne mladé lidi i rodiny s dětmi. V čase od dvou do pěti hodin odpoledne si na Jungmannově náměstí budete moci zdarma vylézt na lezeckou stěnu, hodit si na basketbalový koš, posedět v teepee a mnoho dalšího.  Mimo jiné se také dozvíte o akci „World Challenge 2014“ a jak se zapojit jako dobrovolník či účastník do aktivit YMCA. Na tento odpolední happening bude navazovat večerní „Koncert pro YMCA“, který začne v 19.30 v Music baru Futurum. Těšit se můžete na dvojici výstředních hudebníků s názvem Vasilův Rubáš a také na známou brněnskou turbo-šansonovou formaci Poletíme?. Výtěžek ze vstupného půjde přímo na financování pobytů s ohroženými dětmi.

YMCA?

Je to zkratka z anglického Young Men´s Christian Association – tedy Křesťanské sdružení mladých lidí. To však neznamená, že je jen pro mladé a jen pro křesťany. Věnuje se převážně mladým lidem, je však otevřená všem – bez rozdílu věku a vyznání. Dává prostor k zážitkům, setkávání, vzdělání, pomoci druhým, uskutečnění vlastních nápadů. Má mnoho tváří – záleží, kde a s jakými programy se právě seznámíte. Jedno má však společné – staví na pevných křesťanských hodnotách i na bohaté tradici YMCA u nás i ve světě.

 

170 let!?

Ano, skutečně je tomu tak. V roce 1844 se mladý obchodní příručí George Williams začal scházet s několika mladými lidmi a založil tak organizaci YMCA, kterou dnes nalezneme ve 119 zemích světa. Za tu dobu zaznamenala mnoho úspěchů doma i ve světě, z těch největších jmenujme alespoň vynalezení basketbalu nebo volejbalu, letní tábory, mateřská centra a další.
I v naší novodobé historii inspirativně reaguje na potřeby společnosti, škála činností YMCA je široká. 170 let neznamená jen existenci, ale zejména 170 let vývoje a obohacování.

 

Nabitý den oslav

Od dvou hodin odpoledne se na Jungmannově náměstí v Praze uskuteční akce s názvem „YMCA – 170 důvodů k oslavě“. Účastníci si budou moci mimo jiné vylézt na mobilní lezeckou stěnu, hodit si na basketbalový koš, posedět v teepee, prohlédnout si výrobky dětí z YMCA nebo si poslechnout pražský Ten Sing (specifická hudební aktivita YMCA) či kapelu Vasilův rubáš. Dozvíte se i o možnostech zapojit se do aktivit YMCA jako účastník, případně dobrovolník. Kolem páté hodiny odpolední bude tato happeningová akce končit, nicméně oslavy budou teprve v polovině.

Od půl osmé večer se rozjede v pražském Music baru Futurum „Koncert pro YMCA“, který zahájí nevšední hudební duet Vasilův rubáš, který tak potěší uši posluchačů už podruhé. Po nich nastoupí na pódium brněnští turbo-šansonoví hoši z kapely Poletíme?, kteří nás budou bavit až do nočních hodin. Výtěžek ze vstupného půjde přímo na financování pobytu s ohroženými dětmi (potraviny, výtvarné a sportovní potřeby), který YMCA pořádá na začátku prázdnin.
Oslavy jsou také součástí celosvětové akce „World Challenge 2014“, organizované Světovou aliancí YMCA.

 

Všichni jste srdečně zváni!

 

5. 6. 2014
14.00–17.00 „YMCA – 170 důvodů k oslavě“, Jungmannovo náměstí, vstup zdarma

19.30–23.30 Koncert pro YMCA, Music Bar Futurum, vstup 150/100 Kč (ZTP, studenti, důchodci)

 

Kontakt:

Eliáš Molnár

prevence@ymca.cz

737 496 084

www.ymca.czTagy: Akce, oslava, výročí


Přidej komentář