Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zajímaví hosté zavítají v úterý do pořadu Basement Art Jana Bárty

Basement Art Jana Bárty
Basement Art Jana Bárty
02.11.2017 15:04 | redakce ZaKulturou.cz

V pořadu Basement Art budou v úterý 7.11. od 19 hodin v prostorách Basement 30 hosty Jana Bárty hudebník, skladatel, hudební režisér a producent Hubert Bittman & novinář, publicista a rozhlasový redaktor Daniel Raus.

Hubert Bittman kromě práce pro rozhlas píše i filmovou hudbu. V minulosti pracoval jako hudební režisér pro různé operní domy v Evropě. Je autorem hudby pro televizní cyklus Konečné řešení, stejně jako pro dokumenty o Goebbelsovi nebo k filmu Milý strýčku Hitlere.

Daniel Raus pracoval v Českém rozhlase od roku 2004 do roku 2015. Nejdříve jako vedoucí náboženské redakce, od roku 2013 jako šéfredaktor stanice Český rozhlas Plus. Napsal několik knih poezie a rozhovorů. Zajímavým počinem je jeho přebásnění biblických knih Písně Písní, Přísloví a Kazatel.

Otázky Jana Bárty jdou k věci, jdou pod povrch, jdou s dobou. Pátrá v uměleckých vodách po spřízněné duši, zapomenutých klenotech a nevšedních příbězích. Nevyhýbá se politickým diskuzím, vědeckým záhadám ani problémům současné společnost. Jako úspěšný malíř a vášnivý čtenář dává zvláštní akcent kulturním námětům a civilizačním moitvům. Chceš mít přehled i ty?

Kdy? 7.11.2017 od 19 hodin

Kde? Basement 30 - Londýnská 30, Praha 2Přidej komentář