Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Američtí Capillary Action vystoupí ve Vagonu

31.03.2008 00:00 | ZaKulturou
V nedělí 13. dubna 2008 zavítá do klubu Vagón na Národní třídě americká alternativní skupina Capillary Action. Zajímavé rytmické a melodické kompozice jsou hlavní předností tohoto souboru. Kapela vstřebává do své hudby mnoho rozličných stylů freejazzem počínaje, indie rockem konče.

Posluchači si budou moci poslechnout to, co skupina prezentuje na svých třech velmi odlišných nahrávkách. Skladatel a kytarista Jonathan Pfeffer čerpal z široké škály vlivů, aby vytvořil taneční, chytlavé a hluboce niterné kompozice, které fascinují stejně jako vyzývají. Skupina založená ve Philadelphii bez ustání cestuje, přičemž odehrála 250 koncertů napříč Spojenými státy a Kanadou po boku takových jmen jako Joe Lally (Fugazi), Dos (Mike Watt and Kira Roessler), Daughters, Ruins, and Enon, mezi jinými. Zpěváka kapely Jonatana Pffefera mohou znát i příznivci experimentálního filmu, protože zaznamenal úspěchy i na tomto poli.

Jako support se ve Vagónu představí kapela První hoře, která svůj styl definuje jako "futuristický punk-jazzový kabaret", což plně vystihuje, o jaký druh hudby se jedná. Stěžejní část jejich koncertu bude zahrnovat skladby z alba Commedia dell´ Arte, ale i věci z nově připravované desky.


Přidej komentář