Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Autor bestselleru Cesta pokojného bojovníka poprvé v České republice

08.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Praha poprvé přivítá jednoho z neznámějších světových spisovatelů Dana Millmana. Držitel titulu mistr světa ve sportovní gymnastice a autor světoznámého bestselleru Cesta pokojného bojovníka představí svou úspěšnou filozofii, která spojuje řešení praktických otázek každodenního života s duchovním rozměrem lidského bytí. Přednáška 27. září 2008 v Obecním domě i následující seminář se konají v rámci multikulturního festivalu Pražské Brány.

„Návštěva Dana Millmana v Praze je pro nás vrcholnou událostí letošního roku. Obrovská obliba zejména jeho první knihy Cesta pokojného bojovníka mezi českými čtenáři je zcela zasloužená“, potvrzuje Ctirad Hemelík, ředitel obecně prospěšné společnosti Felicius. „Millman se podle mého názoru řadí na samý vrcholek lidí, kteří jsou schopni podpořit náš duchovní růst. V osobním kontaktu si okamžitě uvědomíte jeho obrovské charisma a schopnost sdělovat hluboké myšlenky velice přitažlivou formou“.

Dan Millman, mistr bojových umění a univerzitní profesor dokázal přetavit svou hvězdnou kariéru špičkového sportovce do praktické životní filozofie, kterou nazývá cestou pokojného bojovníka. Je autorem 14 knih, z nichž většina se okamžitě stala světovým bestsellerem. Podle jeho autobiografického románu byl v Hollywoodu natočen celovečerní film Pokojný bojovník s Nickem Noltem v hlavní roli. Práva na zfilmování zatím poslední knihy Každodenní osvícení: Dvanáct bran k osobnímu růstu získalo filmové studio Warner Brothers.

„Každý z nás se může stát pokojným bojovníkem. Člověkem, v němž se snoubí statečnost s láskou, bojovný duch se srdcem plným míru. Potom se snáze vypořádáme s tím, co pro nás život uchystal. Úspěch a spokojenost závisí na tom, zda najdeme odvahu odložit růžové brýle a podívat se na svět kolem i na sebe bez iluzí“, říká Dan Millman.


Přidej komentář