Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Blízké vzdálenosti: Bendová, Brzobohatý, Issová a další pomáhají handicapovaným

simp_clanek
05.12.2008 00:00 | ZaKulturou
Blízké vzdálenosti vyjadřují hlavní motto této výstavy, která ukazuje, že lidé s handicapem a celebrity jako zástupci “úspěchu a štěstí” mají k sobě blíže, než bychom čekali. Jedná se o dvojportréty – člověk s mentálním handicapem a známá osobnost. Tyto portréty budou mít vždy jednotné téma - jejich společný zájem, koníček.
Z celebrit, které se aktivně podílely na projektu Blízké vzdálenosti, je to Alice Bendová, Ondřej Brzobohatý, Marta Issová, Bára Nesvadbová, Vlasta Horvát, Matěj Rupert, Tereza Černochová, Lejla Abbasová, Adéla a Dalibor Gondíkovi a Štěpánka Duchková.
Za objektivy fotoaparátů se postavili Lukáš Vrtílek a Petr Franče.

“Vybrala jsem si partnera Vojtu Enderleho, který miluje sport, a stejně jako já i jízdu na kole. Na fotografiích je zachyceno spojení dvou na první pohled odlišných světů. Společnost tak může vidět, že lidé s handicapem mají své důležité místo a jsou nám blízcí víc než si myslíme.” prozradila Alice Bendová.

Výstava bude součástí celého souboru kulturních akcí, které nesou společný název SIMPatická cesta. “Proto jsme také použili spojení SIMPatická Brumlovka,” říká Ing. Libuše Kaprálová - řediltelka organizace SIMP, „je to trošku, s prominutím, naše úchylka označovat spřízněné duše jako SIMPatické.”


SIMP, o.s. - společnost pro integraci mentálně postižených, která se mimo jiné zaměřuje na podporu veřejné sbírky pro WORKROOM, chráněnou dílnu pro lidi s mentálním handicapem.
www.simp.cz

BRUMLOVKA - obchodní a sportovní centrum ve Vyskočilově ul, 2 na Praze 4 –Michli.
www.brumlovka.comPřidej komentář