Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Britský objev Dead Kids vystoupí v Paláci Akropolis

19.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Další Recyclit Night se uskuteční v sobotu 29. března 2008 poprvé v žižkovském Paláci Akropolis. Připravena bude skutečná lahůdku, a to britský objev Dead Kids a slovenskou naději The Uniques.

Dead Kids, název téhle londýnské partičky vypovídá o tom, že už zkrátka nejsme nejmladší. Svým charakteristickým electrogroove soundem, který vzešel z mateřské londýnské indiescény, přenesou přímo do srdce současného raveu. Spolu s kapelami jako Late Of The Pier, Foals nebo These New Puritans jsou důležitými představiteli současné britské postkytarové scény, ubírající se vlastním směrem, ve vlně, kterou rozpoutali Klaxons či Shitdisco.

Dead Kids vznikli na troskách Fprojektu Sona Fariq v roce 2006 a poprvé na sebe upozornili debutovým singlem Dead Wife Pills. Na konci loňského roku vydali singl Fear and Fluoride, který se paranoidním zpěvem o konspiraci ve vodě a vlastně i životě stal definicí žánru samotného. Po loňských vystoupeních například na Transmusicalle ve Francii, bude pražský koncert jen jednou z mnoha zastávek jejich letošního nabitého programu.

To co platí pro Dead Kids, platí dvojnásob pro předskakující The Uniques. Slovenská trojice je jednou z největších nadějí tamní indie scény a svým precizně dotaženým zvukem si už vysloužila přirovnání ke Klaxons či Bloc Party. Jejich singl Get your points válcuje hitparádu startéru Wave radia a my jsme jen zvědaví, jak dopadne jejich pražská premiéra.


Přidej komentář