Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čachtická paní zavítá na prkna Stavovského divadla

06.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Dne 6. dubna 2008 zavítá na scénu pražského Stavovského divadla baletní soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni s novým představením Čachtická paní. Texty písní jsou z pera Václava Kopty a v titulní roli se divákům představí Radka Fišarová.

Tato zbrusu nová taneční lahůdka bude mít svou premiéru 15. března 2008 v plzeňském Komorním divadle – tentokrát se jedná o taneční muzikál, jehož autorem hudby je Petr Malásek. Režisér, choreograf a libretista Libor Vaculík se nechal inspirovat románem Joža Nižnánského Čachtická paní. Děj románu se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí.

V té době vládne Čachticím hraběnka Alžběta Báthoryová. Kolují o ní zvěsti, že vraždí mnoho nevinných dívek a vyžívá se v jejich mučení jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi, a tím si zachovat mládí a krásu. Příběh jako stvořený pro tanečně muzikálové zpracování, který zcela jistě zaujme náročného diváka, a doufejme, že se tak jako Edith – vrabčák z předměstí stane divadelním bestsellerem.


Přidej komentář