Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Chystá se víkend plný hudby s tématikou smrti a monster

20.10.2008 00:00 | ZaKulturou
V návaznosti na úspěch minulého ročníku festivalu Moonlight Mayhem vypouští v pátek 31. října 2008 v žižkovském klubu Matrix Bat Country Booking znovu stvoření noci k temným hrátkám v měsíčním světle. Moonlight Mayhem, jediný festival ve východní Evropě zaměřený na žánry horrorpunk, psychobilly a gothic, proběhne během Halloweenového víkendu.

Na dvounoční akci se představí mezinárodní line-up zachycující nejrůznější polohy „dark“ a „horror“ hudby. První ze skupin, polští Splendor, spojují vizuálno se zvukem, čímž na živo vytvářejí koncertní i divadelní zážitek zároveň. Tradiční glam se zde setkává s moderními vlivy například Marilyn Mansona. Druhou formací večera bude slovenská deathrocková legenda The Last Days of Jesus. Tahle partička platí již patnáct let za jednu z nejzásadnějších kapel na temné scéně v celé východní Evropě. Živá prezentace a agresivní zvuk přinesl The Last Days of Jesus uznání nejen na deathrockové a gotické scéně, ale i mezi punkery či milovníky psychobilly. Následná taneční afterparty probudí mrtvé těmi nejděsivějšími melodiemi, které kdy strašily na parketě.

Sobotní večer odstartuje věkově i působením nejmladší pražská psychobilly smečka The Rocket Dogz, kterou vystřídají hell-rockeři Phantoms on Fire. Poté pustí divákům žilou děsivě kýčovité (či kýčovitě děsivé) skotské monstrum Karloff, následované strašidelnými, kostmi chřestícími surfery Zombina and The Skeletons (UK). Ty přepadne italské psychobilly Evil Devil, známé pro svůj tvrdý zvuk, charisma zpěváka AngelFace a vypečenou předělávku Madonnina hitu „La Isla Bonita“. Jako hlavní host večera vystoupí horrorpunková hvězda Blitzkid (US), která se po roce od svého koncertu s legendou The Damned opět vrací na místo činu. Energická show a chytlavé písně získaly této americké trojici fanoušky z celého světa a obdiv mnoha kapel, které se snaží styl Blitzkid napodobit.


Přidej komentář