Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Další ročník filmového Febiofestu je za dveřmi!

12.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Již patnáctý ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest proběhne od 27. března do 4. dubna 2008 v prostorách pražského multikina Village Cinemas na Andělu. Slavnostní zahájení festivalu je plánováno na čtvrtek 27. března od 19 hodin a součástí bude i předání Ceny Jaromila Jireše. V dalších dnech bude program probíhat také v prostorách kina Ponrepo a chystají se i tématické off-cinema projekce v jednací síni Městského soudu ve Spálené ulici v Praze 2.

Letošní ročník Febiofest zažije i další historickou změnu – zahajuje totiž soutěžní sekci! Vybraných šestnáct evropských filmů bude hodnotit speciální porota složená z 33 vybraných diváků různých profesí a věku. Tato porota vybere nejlepší mladý evropský film. Tvůrce vítězného filmu obdrží finanční odměnu ve výši pět tisíc euro, která mu usnadní práci na dalším díle.

Vstupné během festivalu zůstane stejné jako vloni, pod běžnou cenou lístku do kina. Za představení zaplatíte za 79 korun a za vstup na Febiofest Junior Fest pouze 39 Kč. Oblíbený Febiofest Music Festival bude opět přístupný zdarma a uvede kolem 50 koncertů na dvou stálých scénách a mezi účinkujícími kapelami z více než deseti zemí světa budou i zvlášť pozoruhodní zahraniční hosté.


Přidej komentář