Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Další ročník Pražské Filmové Akademie je za dveřmi

11.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Další ročník Pražské Filmové Akademie, tentokrát osmý, začne v pondělí 18. února 2008 v Palace Cinemas Slovanský dům. V těchto dnech organizátoři dolaďují konkrétní termíny s oslovenými hosty z oblasti filmu. Pro letošní jarní ročník připravili organizátoři pro všechny fanoušky a zájemce o film, filmové profese, zajímavosti z natáčení dárek v podobě snížení ceny předplatného. Cena za jednotlivé večery zůstává 249 korun.

Začátek každého pondělního večera v rámci projektu bude vždy od 19 hodin. V průběhu dvanácti večerů budou mít návštěvníci možnost poznat zajímavé a známé osobnosti a dozvědět se více informací o jednotlivých profesích jako je např. režie, scénář, tvorba filmové hudby, výtvarné pojetí filmu, práce herce, producentovo místo při vzniku a distribuci filmu, a další.

Program je sestaven tak, aby byl atraktivní pro nejširší veřejnost. Účastníky večerů jsou jak studenti středních a vysokých škol, tak i zájemci o film z řad střední generace, kteří vedle svého zaměstnání mají film jako svého koníčka. Večer má vždy pravidelné schéma: přednáška, diskuse, v průběhu večera projekce filmových ukázek a případně promítnutí celovečerního filmu.Přidej komentář