Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo ABC chystá benefici Lubomíra Lipského

31.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Po tři dubnové večery - 18, 19. a 20. dubna 2008 proběhne v pražském Divadle ABC benefice Lubomíra Lipského: nestor Městských divadel pražských, na jejichž scéně působí už neuvěřitelných šedesát let, oslaví právě 19. dubna své pětaosmdesáté narozeniny.

"Jen málokdy se stane, že se herci podaří dožít požehnaného věku v takové síle, že je stále schopen bavit své diváky z divadelního jeviště, televizní obrazovky a filmového plátna," říká dramaturg večera Jiří Janků a dodává: "Lubomír Lipský je jedním z mála, kterému se to podařilo. Jde o zcela jedinečný a výjimečný úkaz a to nejen v českém, ale i evropském a celosvětovém měřítku."

Dárek od Městských divadel v podobě originální benefice mu v režii Petra Svojtky přijdou předat jeho slavní kolegové a přátelé. Ti se společně s Lubomírem Lipským objeví na jevišti ve svižně sestavené koláži ukázek, připomínajících nejslavnější scénky a okamžiky z jeho bohatého hereckého života, a to jak divadelního, tak i filmového. Beneficí budou diváky provázet Otakar Brousek ml. a Dalibor Gondík.

Vstupenky na dvě z neopakovatelných představení (18. a 19. dubna 2008) k poctě Lubomíra Lipského jsou k dostání v předprodeji Divadla ABC, třetí představení bude určeno hostům.


Přidej komentář