Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo ABC uvede premiéru Tristana a Isoldy

03.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Legenda o lásce na život a na smrt, patřící ke klíčovým eposům kultury, bude premiérově uvedena v sobotu 5. dubna 2008 v pražském Divadle ABC. Starodávný příběh Tristana a Isoldy nastudoval slovenský režisér Ondrej Spišák: roli Isoldy ztvární stálá členka souboru Městských divadel pražských Zuzana Kajnarová, postavu Tristana obsadil režisér hostujícím Jakubem Prachařem.

Legenda o Tristanovi a Isoldě patří k nejstarším eposům západní Evropy. Její původ je patrně ve Skotsku, odkud se vydala na jih, do Anglie. Na kontinentě pak zlidověla a získala oblibu zejména ve Francii, kde byla také několikrát zaznamenána v písemné podobě. Jde o příběh hříšné lásky a oddanosti, jehož model v nesčetných variacích existuje dodnes. Ačkoli je tato legenda starší než legendy o rytířích kulatého stolu, byla pro svou oblíbenost do Artušovských eposů začleněna a dnes je brána jako jejich nedílná součást.

V obsazení najdeme vedle výrazných stálic souboru MDP - Zuzany Kajnarové, Lucie Pernetové, Hynka Čermáka, Hanuše Bora a Jaromíra Noska - také dva hosty: vedle Jakuba Prachaře v roli Tristana uvidíme rovněž hostujícího Rostislava Nováka jako Morholta.


Přidej komentář