Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo ABC završí sezonu Baronem Prášilem

27.05.2008 00:00 | ZaKulturou
Titulem Grigorije Gorina Baron Prášil – ten, který nikdy nezalhal v režii Ondřeje Zajíce završí sezonu pražské Divadlo ABC. Komedie o tom, jak je důležité zůstat sám sebou s Oldřichem Víznerem v titulní roli, bude mít premiéru 14. června 2008.

Diváci se mohou těšit nejen na výborně napsané postavy a dialogy, vycházející z nejlepší tradice ruské dramatické školy, ale i na přitažlivé obsazení v čele s Oldřichem Víznerem v hlavní roli. Ten je pro barona Prášila skutečně ideálním představitelem : do role své vnáší nejen specifický smysl pro humor, ale i svůj životní postoj, otevřenost, hravost i schopnost dívat se na svět bez předpojatosti a jakoby neustále poprvé. Postava barona Prášila však vyžaduje i velké herecké mistrovství, které zvládne opsat napínavý oblouk od rebela až k člověku, který se dobrovolně vzdá vlastní identity... Je lepší ztratit sám sebe nebo rovnou zemřít? I takovou otázku Grigorinova komedie divákovi pokládá.

Baronovy fantastické historky dávají velký prostor nejen hercům a režii, ale tradičně bývají oříškem i pro jevištní výtvarníky: také v Divadle ABC bude potřeba vytvořit fantaskní svět Prášilových dobrodružství a nabít živou osobu do kanónu...Přidej komentář