Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo Komedie si připomene nedožité padesátiny Wernera Schwaba

25.01.2008 00:00 | ZaKulturou
Divadlo Komedie si připomene ve dnech 1. až 4. února 2008 nedožité padesátiny dramatika Wernera Schwaba. Během přehlídky uvedeme představení všech inscenací her tohoto „monstra mezi autory“, které Divadlo Komedie doposud realizovalo.

Kromě již čtvrtou sezonu uváděného Antiklimaxu a nejnovější inscenace uvedené v české premiéře – Nadváha, nedůležité: Neforemnost – si připomeneme i Prezidentky, první z řady schwabovských inscenací, které Dušan David Pařízek ještě coby student DAMU uvedl v Divadle Na zábradlí. Tato úspěšná inscenace byla českou premiérou geniálního rakouského básníka a strůjce „fekálních komedií“ na českých jevištích. Poprvé byla uvedena 20. listopadu 1997 a po mnoha reprízách v roce 2002 přenesena do Divadla Komedie, kde měla v lednu 2004 svou dosavadní derniéru. Bude k vidění v původním obsazení Marika Procházková, Anna Bendová a Adéla Kačerová.

Během přehlídky se dále dojde k rozloučení s druhou nejstarší schwabovskou inscenací, která je na repertoáru Divadla Komedie již od 4. prosince 1999. V inscenaci hry Lidumor aneb Má játra beze smyslu excelují již devátou sezonu Daniela Kolářová a Karel Roden, kteří se touto spoluprací s Dušanem D. Pařízkem stali „zakládajícími členy“ hereckého souboru současného Divadla Komedie. Jako bonbónek se připravuje projekce rozhovoru s Wernerem Schwabem natočeného rakouskou televizí ORF, a to ve večeru nazvaném Biograf Werner Schwab.


Přidej komentář