Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divocí Flogging Molly rozparádí Rock Café

16.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Řízné folk-skate-punkové písně americké kapely Flogging Molly rozparádí již za dva týdny, ve středu 2. července 2008 od 19.30 hodin, diváky v pražském klubu Rock Café. Na svém světovém turné se zde zastaví sedmičlenná skupina, která staví na divokých koncertech, nakažlivé energii, zapamatovatelných melodiích a chytrých textech. Nezapřou v sobě Irsko, zemi původu zakladatele, a inspiraci starou keltskou hudbou, ale výsledek je řadí spíše do punku a rocku.

Dave King, zpěvák a autor písní, který pochází z Dublinu, říká: „Nejsme tradiční kapela, jsem pouze ovlivněni tradiční hudbou, ale zpracováváme ji po svém.“ Tomu odpovídá i nástrojové složení. „Kdybychom neměli mandolinu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ dodává Dave. Flogging Molly představí v Praze novou desku Float, která je považována za jednu z nejdůležitějších amerických desek letošního roku a která se umístila vysoko v tamějších hitparádách. „Float“ vydali u vydavatelství Side One Dummy, které má pod svými křídly i například americké Gogol Bordello. S těmi je ostatně spojuje i divoké pojetí koncertů a neustálá chuť se setkávat se svými fanoušky.

Světové turné začalo na den svatého Patrika a zahrnuje přes šedesát koncertů v USA, Japonsku a Evropě. V červnu navíc odehrají Flogging Molly dva koncerty v Německu jako předskokani Foo Fighters. Zajímavostí je, že akordeonista Matt Hensley je bývalým špičkovým profesionálním jezdcem na skateboardu a vede značku INNES Clothing. Naposledy Flogging Molly hráli v Praze v roce 2006 v přeplněném klubu 007 na Strahově. Flogging Molly je zároveň jednou z nejočekávanějších kapel letošního festivalu Rock for People.

Vstupenky za 410 Kč včetně poplatku jsou v prodeji v síti Ticketpro.Přidej komentář