Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dny evropské filmu popatnácté v kinech Aero a Světozor

11.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Patnáctý ročník Dnů evropského filmu zahájí 17. dubna 2008 v pražském kině Světozor německý film Náš vůdce. Poté budou mít diváci v kinech Aero a Světozor možnost až do 29. dubna zhlédnout na 38 celovečerních a čtrnáct krátkých ryze evropských filmů. Festival zakončí taktéž v kině Světozor irský film Na hřbetě keltského tygra.

Všechny filmy budou uváděny v původním znění (většina také s anglickými titulky) a budou přes sluchátka tlumočeny do češtiny. Milovníkům anglického jazyka je určeno oblíbené celonoční promítání bloku čtyř filmů Maratón evropského filmu, který se do češtiny netlumočí. Letos proběhne dvakrát, a to 19. dubna v kině Světozor a 25. dubna v kině Aero.

Program přehlídky je určen pro široké publikum, není nijak žánrově ani tematicky zaměřen, a tak jediným kritériem je pestrost a kvalita. Objeví se filmy rodinné, artově zaměřené, filmy od známých režisérů , ale také debuty. Nebudou chybět ani vybrané krátké filmy od studentů pražské FAMU a Filmové školy v Písku. Novinkou bude výběr filmů z evropských filmových škol, který proběhl ve spolupráci s organizátory Fresh Film Festu.Přidej komentář