Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dny Prahy 2: maraton kulturních zážitků, poznávání památek a zábavy

02.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Od 7. do 17. června 2008 se na území druhé městské části konají Dny Prahy 2. Kromě kulturních zážitků a zábavy poskytnou základní představu o hlavních směrech a filozofii kulturní činnosti radnice. Deset dnů nabitých událostmi kulturního i společenského charakteru, poznávání a objevování památek pořádá radnice ve spolupráci s organizacemi sídlícími v Praze 2 letos poprvé.

Po celý víkend 7. a 8. června budou zpřístupněna vybraná zajímavá místa Prahy 2, památky, významné stavby, muzea apod. Vstup do nich bude zdarma nebo za snížené vstupné a do „hrací karty“, kterou zájemci získají od 4. června v informačních kancelářích úřadu na náměstí Míru 20 a v Jaromírově 23, budou moci „sbírat“ razítka. Akce vyvrcholí 15. června v Havlíčkových sadech, kde bude probíhat projekt Pohádková Grébovka: všichni soutěžící, kteří se sem dostaví a přinesou ve svých hracích kartách alespoň tři razítka, dostanou Pamětní list Dnů Prahy 2 a budou mít možnost postoupit do další části soutěže. Stejnou možnost mají soutěžící také 17. června na náměstí Míru při Pódiových vystoupeních dětí z Prahy 2. Finále soutěžního putování proběhne 19. a 20. září v rámci Vinobraní na Grébovce: odměněn bude každý, kdo se dostaví se správnými odpověďmi.

V sobotu 7. června pořádá spolek Vltavan v Praze v bývalé celnici Na Výtoni tradiční Podskalské setkání a na náplavce Rašínova nábřeží u Železničního mostu začíná ve 13 hodin Kotvení – ostrov hudby, divadla a fantazie. Mezi doprovodné akce Dnů Prahy 2 patří také tradiční Vyšehraní (7. až 15. června), Festival loutkového divadla na Novoměstské radnici (8. až 10. června), výstavní projekt organizace Lékaři bez hranic na náměstí Míru „Zapomenuté světy“ (6. až 15. června), koncert Ars Instrumentalis Pragensis v Gröbeho vile (11. června). Dne 12. června se v kostele svaté Ludmily bude konat varhanní koncert festivalu Free Organ World a v kostele svaté Kateřiny koncert v rámci Vinohradského hudebního festivalu Musica coniuncta V.


Přidej komentář