Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dvě legendy jamajského roots reggae poprvé v Praze

14.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Přelom měsíce února a března se letos pro mnohé stane obdobím návratu ke kořenům reggae hudby. V pražském Lucerna Music baru vystoupí v rámci warm-upu na reggae festival Real Beat 2008, krátce po sobě hned dvě přední tváře jamajského roots reggae.

Nejprve se ve středu 27. února 2008 českému publiku vůbec poprvé představí jamajský zpěvák a hudebník Max Romeo se svou doprovodnou kapelou, který již bezmála čtyři desetiletí patří mezi naprostou špičku svého stylu. Mnohé z jeho nahrávek ze sedmdesátých let se staly notoricky známými po celém světě a pořád se hrají. Jako příklad uveďme londýskou skupinou Prodigy zremixované I Chase the Devil nebo jeho spolupráci s Rolling Stones. Jedinečný koncert podpoří svými sety i domácí veteráni reggae scény: Liquid A, Oneheartman a Royal Hi-Fi.

V těsném závěsu za tímto vystoupením Prahu navštíví ve čtvrtek 6. března 2008 mediálně o něco méně známý, nepochybně však stejně kvalitní zpěvák Don Carlos, který se proslavil jako zakládající člen Black Uhuru - nejúspěšnější jamajské kapely takzvané “druhé vlny reggae”. V pražské Lucerně jej na jeho prvním koncertu v Čechách bude doprovázet jeho americká doprovodná skupina Dub Vision Band. Fanoušky jim na začátek rozehřeje General Kryshpeen, člen u nás velmi vyhledávaných Pro Sound System. A po koncertu si můžete užít karibské muziky ještě s německými Rizla Sound a domácími JahMusic Lighta.

Vzhledem k hudební blízkosti obou interpretů a faktu že oba vystoupí v Praze pod záštitou festivalu Real Beat, připravili pořadatelé pro posluchače možnost zakoupení jednotné vstupenky na oba koncerty, a to za 650 Kč plus poplatky prodejce. Pokud chcete ušetřit, kombinované lístky bez poplatků jsou k dostání na pokladně Lucerna Music baru a ve vinylovém shopu TSP Records.


Přidej komentář