Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Etnofest nabídne kulturu menšin i netradiční etnotržiště

21.07.2008 00:00 | ZaKulturou
Dne 30. srpna 2008 se od 14 hodin zaplní vysočanský park Podviní milovníky exotické kuchyně, etnické hudby a tance i netradičních výrobků, které jinde neseženete. Poslední prázdninovou sobotu zde totiž začne čtžvrtý ročník multikulturního festivalu Etnofest.

Program probíhá na hlavním podiu, kde vystoupí například skvělá romská kapela Kale, která sbírá ocenění jak v Česku, tak i v zahraničí nebo multietnická skupina Ekvator jejíž každý člen pochází z jiné země. Dále se představí libanonští Ziriab, romští Gitanes, ukrajinští Ignis, řečtí Akropolis nebo kalmičtí Robten Chodarling. Ale tím to zdaleka nekončí – chybět nebude například originální šamanský tanec z africké Mali, muzikál Cikáni jdou do nebe v dětském provedení či afghánská módní přehlídka. Energií nabitá vystoupení nenechají nikoho sedět v klidu.

Také v prostoru parku v Podviní se bude na co koukat. Každá národnost se představí v samostatném stanu, ve kterém si můžete nejen koupit krásné výrobky či oblečení, ale také se například zúčastnit čajového obřadu, nechat si na tričko namalovat japonskou kaligrafii, zahrát na africké bubny nebo si zkusit zatančit salsu. Exotické tržiště nabídne také netradiční občerstvení v podobě mnoha jídel či nápojů, které jinde neochutnáte. Kdy jste naposled jedli třeba japonské tofu, smažené banány nebo kalmický borcik? Letošní novinkou je celofestivalová hra určená především pro děti a jejich rodiče (i prarodiče) o pěkné ceny, při které se pobavíte i leccos dozvíte o zemích našich blízkých, kteří přišli odjinud. Pro nejmenší je připravena výtvarná dílna, z které si mohou odnést vlastnoručně vyrobené africké masky nebo dětský koutek plný her a drobných soutěží.

Své umění nebo módu nabídnou návštěvníkům lidé pocházející z Afriky, Pákistánu, Indie, Jižní Ameriky, Japonska, Ukrajiny, Řecka, Číny, ruské Kalmycké republiky, Čečenska, Maďarska, Afgánistánu, Sýrie, Libanonu, Iráku a dalších zemí. Chybět nebudou ani romské soubory a kapely.


Přidej komentář