Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Evropské operní dny v Národním divadle

15.02.2008 00:00 | ZaKulturou
Netradiční komentované prohlídky historické budovy Národního divadla, Stavovského divadla, ateliérů a dílen, workshopy, projekce dokumentárních filmů, výstava kostýmů, setkání s umělci - to a mnoho dalších lákadel připravuje Národní divadlo v rámci Evropských operních dnů, které proběhnou od 15. do 17. února 2008.

Během Evropských operních dnů v Národním divadle se zájemci budou moci seznámit se dvěmi připravovanými operními inscenacemi, které Národní divadlo uvede na jaře. Proběhne setkání s legendární českou pěvkyní Soňou Červenou a hudebním skladatelem a muzikologem Alešem Březinou ke světové premiéře díla Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila Zítra se bude... a pěvcem Ivanem Kusnjerem k premiéře opery Giuseppe Verdiho Falstaff.

Pro návštěvníky jsou také připraveny komentované prohlídky výstavy fotografií Ema Destinnová - hvězda opery nebo výstava kostýmů z operních inscenací, které jsou v současné době v Národním divadle na repertoáru. Na všechny akce, kromě představení opery La clemenza di Tito (sobota od 19 hodin ve Stavovském divadle), je vstup zdarma!


Přidej komentář