Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Expozice představí unikátní model stavby Karlova mostu

15.10.2008 00:00 | ZaKulturou
Muzeum Karlova mostu s Hlavním Městem Prahou otevírají 15. října 2008 expozici prezentující rekonstrukci Karlova Mostu a její problematiku. Projekt iniciovaný pražským primátorem Pavlem Bémem připomíná historii oprav, genezi pracovních postupů a hlavně prezentuje nová překvapivá zjištění a výsledky probíhajících výzkumů této pražské památky.

Expozice o rozloze 100 m2 porovnává gotickou stavbu mostu se současnou opravou, srovnává v historii použité materiály s dnešními, připomíná i přetržení kontinuity opravy mostu a vysvětluje, kde vzniká základ problému necitlivými opravami v 50. a 70. letech. Jádrem expozice je nově vyrobený unikátní model stavby Karlova mostu ve 14. století, zobrazující všechny fáze rozestavěnosti mostu, přípravu a transport materiálu, stavební stroje a 270 stavebních dělníků.

Při této příležitosti se chystá i Den otevřených dveří na Karlově mostu, který proběhne v sobotu 18. října 2008 v čase od 9 do 15 hodin a bude spojený s prohlídkou staveniště, plavbou lodí Pražskými Benátkami do Muzea Karlova mostu a prohlídkou nově otevřené expozice.


Přidej komentář