Magazín kulturního dění v Praze a okolí

EZ3KIEL (F) + Brain Damage (F) v Matrixu

ezek-clanek
13.04.2009 00:00 | ZaKulturou
EZ3KIEL (F) + Brain Damage (F)
17/4/09
19:30 - 23:00
Matrix
Trio Ez3kiel (Yann Nguema - basová kytara, Mathieu Fays - bicí a Joan Guillon za míchacím pultem), známé v oblasti elektronické hudby, mužeme velmi snadno rozpoznat díky jeho jedinečnému zvuku spojenému s digitální grafikou barokních obrazů … Ez3kiel se mnohem spíše projevuje jako pluridisciplinární umělecké seskupení než jako pouhá hudební formace. Spojení obrazu a zvuku představuje nezaměnitelnou identitu skupiny.
Již od turné s prvním albem Handle with care v roce 2001, až po to zatím poslední s albem Battlefield (2008), začleňuje skupina do koncertů to, co ji proslavilo : poetický svět jejích obrazů, grafismu a estetismu. Její účast na festivalech Transmusicales, Vieilles Charrues a Printemps de Bourges jí umožnila zaujmout čím dál širší publikum.
Ez3kiel má zcela oprávněně image jedné z nejpřekvapivějších skupin francouzské elektronické scény….a vrací se do Prahy, kde již koncertovali v roce 2004 a kde v roce 2007 představili svůj grafický projekt Naphtaline. Na YouTube je možné shlédnout jejich 2 roky starou live verzi soundracku „Requiem for a dream” od režiséra Darrena Aronofského, stejně tak, jako dvoubarevný silně sugestivní clip „Versus” atd.. Nový koncertní program „Battlefield” mísící koncentrovanou energii s melancholií, nejaktuálnější elektroniku, electro dub a hip hop s industriálem, místy rozvíjející kytarový odkaz Roberta Frippa dává nahlídnout do skrytých pocitů a tajemností lidské duše. Jasně nastiňuje další z možných cest hudebního vývoje…včetně dnes nezbytné schopnosti, strhnout a přesvědčit mnohaticícový dav.
Fanouškům, které zde Brain Damage mají není třeba kapelu nijak zasadně představovat☺.

Přidej komentář