Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival nového cirkusu, Letní Letná, začíná již ve středu

19.08.2008 00:00 | ZaKulturou
Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná začíná již ve středu 20. srpna 2008 na pražské Letné nedaleko Chotkových sadů. V 11 hodin se rozběhne maratón více než devadesáti představení v podání třiceti souborů z Francie, Finska, Venezuely, Španělska, Austrálie a České republiky.

První den nabídne šest dětských představení souborů Escarlata Circus („Llenties i Marabú“ - Španělsko), Teátr Víti Marčíka („Šípková Růženka“), Vojty Vrtka (zdarma workshop žonglování a „Kejklířské kousky“) a Václava Strassera („Duhové bubliny“). Pro dospělé je určena komedie „Don Quijote z Doudleb“ Vojty Vrtka a především večerní představení „I look up, I look down“ francouzského souboru Cie Moglice – Von Verx). V něm dvě absolventky proslulé cirkusové školy Centre National des Arts du Cirque ve francouzském Châlons-en-Champagne předvádí akrobacii a tanec na čtyři metry vysokém kovovém kvádru, resp. jeho jedné svislé stěně. Tuto hvězdu prvního týdne mohou diváci vidět až do soboty každý den.

Program dalších dnů nabídne opět pohádky (například Buchty a loutky, Divadélko U panáků, Divadlo Minor), neobvyklý kabaret česko-finského souboru Krepsko (21. 8., 19h) i street parade venezuelského souboru Primate v ulicích Prahy (21. a 22. 8., 18h, Celetná ulice - zdarma).

S programem se na Letní Letné rozběhnou aktivity pro děti zdarma (malování, výroba masek, hry) i kafé a bar Čistá krása otevřený celý den. Vstup do areálu festivalu je zdarma, vstupenky na všechna představení jsou k dostání v pokladně přímo na místě. Pokladna je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Ceny vstupenek se pohybují od 60 Kč (dětská představení) až po 490 Kč.


Přidej komentář