Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival původního řemesla a divadla se chystá v zahradě Trojského zámku

06.08.2008 00:00 | ZaKulturou
Galerie hlavního města Prahy pořádá ve dnech 15. až 17. srpna 2008 v zahradě Trojského zámku festival původního řemesla a divadla Archa 2008.

Centrem veškerého dění se stane výjimečná divadelní scéna – ručně tesaná Archa, umístěná v zahradě zámku. Ta se během denní činnosti výtvarníků a řemeslníků promění v rozlehlou scénu s antickými motivy pro divadelní pouť s názvem Dárek pro hraběnku. Václav Špale svůj námět rozpracoval do scénáře spolu s Filipem Jevičem, který se ujal režie. Divadelní pouť po trojské zámecké zahradě se pokusí v duchu původních tradic oživit jednotlivé historické objekty dosud přítomné v areálu zahrady a alespoň hypoteticky nahradit ty zaniklé.

Výtvarné dílny pro děti i dospělé vedené Lucií Haškovcovou mohou navštívit děti i dospělí v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu a neděli pak od 10 do 17 hodin.

Vstupné do zahrady je zdarma. Vstupné na večerní divadelní představení, které mohou diváci vidět v sobotu a v neděli 16. a 17. srpna, je pro dospělé 120 korun, pro děti a seniory 60 korun a rodinné 300 korun. Vstupenky je možné koupit už nyní v pokladnách Městské knihovny, Domu U Kamenného zvonu a Trojského zámku.Přidej komentář