Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival žonglování proběhne opět na Vítkově

17.07.2008 00:00 | ZaKulturou
Již poosmé se v Praze sejdou špičky světového a domácího žonglování v rámci Mezinárodní přehlídky pouličního umění a Festivalu žonglování 2008. Letošní ročník svátku žonglérů, akrobatů, performarů a tanečníků s ohněm se bude odehrávat na Vítkově od 24. do 27. července. Vrcholem programu budou páteční a sobotní večer, během kterých se představí ve svých projektech a v rámci galashow celá řada osobností našeho i evropského žonglování a nového cirkusu. Nebudou chybět ani noční vystoupení s ohněm, workshopy a hudba. K novinkám letošního ročníku patří i celodenní program pro děti, které zůstaly uprostřed prázdnin v Praze.

V sobotní Galashow vystoupí například Emilia Tau, Petronella von Zerboni nebo Roman Müller a další osobnosti české i zahraniční scény. Pozdní večery budou patřit ohni. Páteční program zakončí Ohnivá noc, sobotu pak komponovaná vystoupení renomovaných skupin tančících s ohněm. Znít bude hudba pohodových DJ's a kapel v rytmu reggae, ska i jungle. Každý den se diváci a žongléři mohou zúčastnit také Juggling biografu nebo nonstop žonglování.

Celodenní vstupenky na festival stojí dvě stě korun, pouze večerní nebo denní program vyjde návštěvníky na 150 korun, permanentku je možné pořídit za pět set korun. Večerní představení začínají ve 20 hodin, představení s ohněm po setmění (cca 21.30 hodin). Denní workshopy v 11 hodin. Program pro děti ve čtvrtek a v pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu od 11 do 15 hodin.Přidej komentář