Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Francouzská ska partička Les Éjectés se představí v Roxy

28.01.2008 00:00 | ZaKulturou
Kapely Les Éjectés a Basta Fidel vystoupí v rámci French Ska ConneXion ve čtvrtek 31. ledna 2008 od 20.30 hodin v pražském klubu Rock Café. Večer nejen pro frankofily s jamajskými rytmy v těle završí DJs Piergi (French Music Kitchen) a Yopla!

Les Éjectés jsou zkušeným evropským ska bandem první kategorie - a to nejen díky délce hraní, ale také vzhledem k počtu míst, které už poctili svou návštěvou. Taková návštěva, která čeká i Rock Café, znamená léta prověřený výbušný mix ska, reggae, dubu, rocku, soulu, hip-hopu a punku. Kariéra Les Éjectés je opravdu úctyhodná, začala už v roce 1988 ve francouzském městě Limoges. Během následujících téměř dvaceti let kapela vydala dvanáct alb, vyzkoušela si hraní s například s Mano Negra a spolupracovala mimo jiné s Dennisem Morrisem nebo s Mad Professorem.

Basta Fidel vychází ze ska muziky, ale kličkuje mnoha dalšími styly. Umí rozehřát publikum, ale i zaujmout ty, kteří se na koncertech raději soustředí na poslech. Support Les Éjectés bude pro Fidela prvním koncertem roku 2008 a zahraje své osvědčené francouzské, anglické a české songy.


Přidej komentář