Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Galerie hlavní města Prahy nabídne volný vstup

24.10.2008 00:00 | ZaKulturou
Galerie hlavního města Prahy se připojuje k oslavám 90. výročí vzniku Československé republiky volným vstupem do všech svých otevřených objektů. Otvírací doba bude od 10 do 18 hodin.

Z expozic Galerie hlavního města určitě stojí za shlédnutí výstava Bytosti odnikud/Metamorfózy akademických principů v malbě 1. poloviny 20. století ve druhém patře Městské knihovny. Jedná se o druhý velký projekt Marie Rakušanové, který se soustřeďuje na paralelní dějiny umění, odvíjející se ve stínu „velkého“ příběhu české moderny a avantgardy.

Dům U Zlatého prstenu v Ungeltu byl po rekonstrukci otevřen jako bezbariérový objekt a návštěvníci zde mohou vidět výstavu 1960 => Súčasnosť / Slovenské umění + čeští hosté. Kurátoři Zuzana Bartošová, Ivan Jančár a Karel Srp zde představují zakázané umělce 70. a 80. let, ale i aktuální uměleckou scénu, ve vícerých uměleckých disciplínách a médiích.

Trojský zámek nabízí stálou expozici Věčné léto v římské vile, čínské salonky a obrazárnu v hlavní budově, výstavu František Bílek v Troji v Oranžerii a současné plastiky umístěné do zahrady v rámci projektu Green space.


Přidej komentář