Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Galerie hlavního města Prahy oslaví 45 let existence volným vstupem

22.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Galerie hlavního města Prahy, dnes jedna z nejvýznamnějších galerií v České republice, byla založena ke dni 1. května 1963. Dnes, v 45. roce svého trvání, spravuje ve svých sbírkách takřka čtrnáct tisíc uměleckých děl a vystavuje je v odmi objektech, především v Praze, ale i v domě v jihočeském Chýnově, původně ateliéru Františka Bílka.

Do její péče patří zároveň přes 200 instalovaných pražských veřejných plastik, včetně těch nejznámějších jako jsou sochy na Karlově mostě, Mistr Jan Hus na Staroměstském a Svatý Václav na Václavském náměstí. Současná galerijní sbírka se utvářela z uměleckých děl v majetku pražského magistrátu i pozdějšími nákupy téměř sto padesát let.

Své 45. výročí si připomene 1. května 2008 volným vstupem do svých prostor. Bezplatné budete moci shlédnout například výstavu František Foltýn / Košice – Paříž – Brno v Domě U Kamenného zvonu, výstavy Guma Guar ve 2. patře Staroměstské radnice a Trojského zámku včetně výstavy interiérových prvků a dekorací z Bílkovy vily v Oranžerii trojského zámku.


Přidej komentář