Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Gogolovi Hráči završí sezónu v Rokoku

04.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Komedii Hráči Nikoljaje Vasiljeviče Gogola chystá na závěr sezóny divadlo Rokoko. S Michalem Dlouhým v hlavní roli ji v premiéře uvidíme 22. června 2008. Režii má Petr Svojtka.

Hráči nás zavedou do přitažlivého prostředí falešných karbaníků, jejichž šarm je nepřehlédnutelný a filozofie jednoznačná: „Bystrý vtip, jasný rozum a hlavně žádné ohledy.“ Podvod tu stíhá podvod, fígle a jsou čím dál spletitější a divák je stále překvapován novými odhaleními… „Lze říct, že Gogolovi Hráči byli předobrazem slavných podvodnických filmů jako je Podraz, Podfukáři nebo Vabank,“ říká dramaturg Jiří Janků, který upozorňuje na podobné zápletky a zvraty, které v Hráčích poprvé bravurně předvedl právě Nikolaj Vasiljevič Gogol.

Do titulní role ústředního podvodníka Ichareva angažoval režisér Petr Svojtka Michala Dlouhého. Sekundovat mu budou Aleš Procházka jako Švochněv, Vasil Fridrich jako Utěšitel a Lukáš Jurek jako Krugel. V dalších rolích uvídíme Martina Písaříka, Jana Szymika, Jana Medunu a Vojtěcha Dvořáka. Jako host se v roli Statkáře Glova představí Zdeněk Dušek.


Přidej komentář