Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Goran Bregovič a jeho orchestr ovládne Kongresové centrum

25.03.2008 00:00 | ZaKulturou
Goran Bregovič a jeho Svatební a pohřební orchestr s chórem vystoupí 31. března 2008 od 20 hodin v Kongresovém Centru, v Praze. Svatební a pohřební orchestr tvoří dechová sekce z Bělehradu, čtveřice bulharských zpěvaček, pravoslavný sbor, smyčcová sekce z Polska, perkuse, dirigent a sbormistr Ognjan Radivojević a především jedinečný Goran Bregovič.

Jeho díla bychom mohli označit jako ukázkový typ hudební postmoderny. Při poslechu jeho skladeb absolvujete rychlokurz evropské hudební historie. Zatančíte si v divokém rytmu cikánských a lidových písní z Balkánu, Řecka a Turecka, zasníte se při poslechu rockové balady a nakonec se necháte ohromit andělsky čistými hlasy dětského chóru doprovázeného hudbou ze sintetizátoru. Často se dokonce stane, že všechny tyto styly uslyšíte během krátké chvíle.

Bregovič je jedním z nejznámějších balkánských hudebníků. Také v naší zemi má spoustu fanoušků, milujících jeho tvorbu, filmovou hudbu i spontánní energii, kterou okouzlí diváky během koncertů. Díky jeho vrozenému citu pro rytmus a scénickou harmonii, koncerty Svatebního a Pohřebního Orchestru patří mezi nejatraktivnější a fascinující podívané.


Přidej komentář