Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Gospel Time slaví desítku a Vánoce společně

gospeltime_clanek
17.12.2008 00:00 | ZaKulturou
Velký galakoncert Zuzany Stirské + Gospel Time spolu s Josefem Fouskem. Všechny bu de doprovázet Filharmonie Hradec Králové (cca 60 hudebníků) plus ještě rytmika souboru Gospel Time.
Letitým spolupracovníkem a hlavním hostem je Jiří Suchý, dostaví se ale i mnozí další gratulanti a kamarádi....., svou účast přislíbili Vladimír Hron, Bob Frídl, Helena Štáchová, ředitel Českého rozhlasu Praha, Jiří Vejvoda a ještě mnozí další. Tito hosté budou zároveň kmotry nové knihy Josefa Fouska “Cesty za nadějí”, která bude během koncertu pokřtěna, a která vyjde v Knižním klubu. Mezi písněmi Zuzany Stirské a Gospel Time přednese Josef Fousek speciální básně s vánoční tématikou a naváže tak na každoroční zvyk společných vánočních koncertů, které se setkávaly s opravdu velkým úspěchem. Premiérově zazní i společná hudební čísla Stirské a Fouska.
Jiří Suchý, který pro soubor také píše a který si s ním též společně zazpívá, si zavzpomíná ve společných písních na spolupráci nejen se Zuzanou Stirskou, ale i s dalšími jeho dětskými partnerkami a dcerami Zuzany Stirské, starší Viki, ale i současné jeho parnerky, 11-leté Sany. Dohromady zazpívají Sluníčko i jiné vánoční semaforské písně, které s ním všechny postupně během mnoha let zpívaly. Na koncertu vystoupí i 14letý Raphael (Rafík) Stirský, který nejen zpívá, ale hraje i na trubku a představí se se skladbami, např. What A Wonderful World, Ave Maria, či vánočními skladbami Suchého a Šlitra, za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Speciálním bonbónkem bude pak vystoupení nejmladší Stirské, malé Sany, která hraje na malou harfu a představí se i v kombinaci s druhou dospělou harfistkou Zbyňkou Šolcovou. Jmenované děti studují na hudebním gymnáziu a při vánočních koncertech se stávají téměř nepostradatelnými, proto také účinkují již několik let v Semaforu ve vánočních pořadech Jiřího Suchého. Vzhledem k datu koncertu je jasné, že bude laděn nejen vzpomínkově, ale hlavně vánočně. Zazní některé skladby z CD souboru “Bez toho nejsou Vánoce”, doprovod bude střídavě barevně laděn buď filharmonicky, ne bo jen s rytmikou či pouze s pianem, zazní i několik a capella provedených kousků. Přijďte si zpříjemnit předvánoční čas!


Přidej komentář