Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Happening na Kampě zachraňoval kuřákům plíce

cancer
Happening na Kampě zachraňoval kuřákům plíce
01.06.2009 20:55 | Jedinečnou příležitost spojit příjemnou nedělní procházku se zábavou i vzděláním nabídl 31. května 2009 od 12 do 16 hodin netradiční happening Zachraňte svoje plíce. Jeho organizátoři chtěli na pražské Kampě upozornit na rostoucí nebezpečí chronické plicní obstrukční nemoci. Akci u příležitosti Světového dne bez tabáku pořádala Koalice proti tabáku a České občanské sdružení proti chronické obstrukční plicní nemoci.

Chronická obstrukční plicní nemoc se podle předpovědí Světové zdravotnické organizace v průběhu příštích let stane třetí nejčastějším onemocněním ve vyspělém světě. Výstava, která je součástí happeningu Zachraňte svoje plíce, by také měla poukázat na škodlivost a důsledky kouření a možnosti odvykání.

Program vedle ní ale nabídl i možnost využít změření spirometrie, která onemocnění spolehlivě odhalí. K dispozici byli také lékaři z poradny pro odvykání kouření. Pro účastníky akce byla připravená i soutěž ve spolupráci s fitness centry World Class. Akce proběhla za podpory společností Boehringer Ingelheim a Pfizer.

Přidej komentář