Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Historické drama Zlatý Diviš bude mít premiéru

18.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Historické drama Zlatý Diviš bude mít 24. září 2008 premiéru v pražském divadle Alfréd ve dvoře. V tragikomickém dramatu uvidíte vedle skupiny dobře uzemněných herců také jeden Van de Graaffův generátor vyrábějící blesky a spoustu jiskřících optických vláken.

Ruští vědci Richmann a Lomonosov si ze střechy do svých laboratoří zavedli neuzemněný drát. Dne 26. července 1753 zasedá Akademie věd. Blíží se letní bouřka. Richmann opouští zasedání a spěchá do laboratoře. S sebou bere oficiálního mědirytce Akademie věd, aby památný experiment zaznamenal. Blesk skutečně udeří. A mědirytec zaznamená tragickou smrt odvážného učence. Naštěstí jen jednoho – Lomonosova totiž odvolaly jeho tři sestry na oběd. U Znojma v malé vesnici žije muž, který ví, proč profesor Richmann zahynul. Náš kutil Prokop Diviš.

Za všechno může neuzemněný drát. Kolem něj se točí bizarní osudy vědců. Režisér Petr Šourek si pohrává s několika momenty ze života slavných vynálezců, splétá je, variuje a kombinuje s každodenními situacemi, které jsou blízké nám všem.


Přidej komentář