Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hlavní hvězdou Noci v opeře bude Helena Vondráčková

05.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Noc v Opeře vábí exkluzivitou i tajemstvím. Hlavní hvězdou bude na letošním benefičním koncertu v pražské Státní opeře 24. června 2008 Helena Vondráčková. Její hlas nás bude sladce mámit právě v den jejích narozenin! Nejen pro ni, ale též pro hudbymilovné publikum a pro pomoc nemocným či opuštěným dětem zazpívá řada umělců z oblasti popu, swingu i klasické hudby. Nepominutelnou hvězdou značného svitu bude také Orchestr Státní opery pod taktovkou Františka Drse.

Všestranná stálice hudebního nebe Helena Vondráčková připomene to nejlepší ze svého bohatého repertoáru. Slavné hity, které vyšly loni na albu Jsem, jaká jsem, si vychutnáme živě. Večer však bude složen převážně z duetů, uvidíme tedy, zda si za svého partnera zvolí někoho z přítomných umělců, anebo bude jejím partnerem některý nástroj – či celý orchestr. Leona Machálková si zazpívá s Laďou Kerndlem. Přesto není vyloučeno, že nám Leona představí i nejoblíbenější muzikálové melodie. A Laďa Kerndl zase světové evergreeny v moderních aranžmá, i svůj nový hit.

Tento večer ostatně nikdo nebude na jevišti sám. Lze si představit, že svým inteligentním humorem a vtipným i pohybově náročným vystoupením okoření koncert vokální skupina 4TET Jiřího Korna! Zábavná čísla je možné čekat také od temperamentní klukovské sestavy Nightwork, jejíž člen Vojtěch Dyk nám zazpívá i sólově. Z dalších účinkujících se můžeme těšit na zpěv Lucie Šoralové či na muzikálového zpěváka, herce Martina Franceho, Šárku Vaňkovou nebo Petra Kotvalda.Přidej komentář