Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Holiday on Ice opět přijíždí do Sazka Arény

21.01.2008 00:00 | ZaKulturou
Ve dnech 15. až 17. února 2008 můžete shlédnout ve vysočanské Sazka Aréně show Mystery - nové představení lední revue Holiday on Ice. Představení, které začíná návštěvou na tajuplném Východě, včleňuje do propracované krasobruslařské výpravné revue prvky magie a neznáma. Vstupenky k sezení jsou k dostání za 1 100 Kč, 590 Kč, 490 Kč a 390 Kč.

Jednotlivými scénami představení provádí publikum cikánská kartářka, která nejprve přednese pomalou a smyslnou verzi klasiky Barryho Manilowa Could it be Magic. Na ledě se objeví obrovská kniha pohádek, a prostřednictvím iluze si kartářka vymění místo s Alenkou v říši divů Lewise Carrolla. Známý příběh, zhudebněný do rytmu swingu, sleduje Alenčina dobrodružství se všemi ztřeštěnými postavami včetně bílého králíka, šíleného kloboučníka i srdcové královny.

Slavná hudba Saint-Saensova Dance Macabre ožívá v odvážném čísle s temnými kostýmy a špetkou bizarnosti. Hypnotica obsahuje ohromující letecký výstup v rytmu hudby skupiny The Afro Celt Sound System. Kouzelná všehochuť, zasazená do prostředí americké vysoké školy, obsahuje jako hlavní prvek trojrozměrný školní autobus a celou řadu klasických písní.

Druhé jednání začíná návštěvou zvěrokruhu planet, úsměvnou poctou astrologickým znamením, s montáží různých písní a kostýmů od krásných po absurdní. Následující procházka parkem připravuje scénu pro romantické setkání. Kartářka se vrací do živého tanečního čísla v rytmu maďarské rapsodie. Vizuálně okouzlující návštěva středu země je výletem do nadpřirozené říše vil a skřítků. Představení Mystery končí poctou divadelnímu a filmovému hitu The Wiz.Přidej komentář