Magazín kulturního dění v Praze a okolí

James Blunt vystoupí v říjnu podruhé v hlavním městě

16.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Britský zpěvák a písničkář James Blunt se po dvou letech vrací do Prahy. Poprvé beznadějně vyprodal prostor Lumbeho zahrady na Pražském hradě v roce 2006 a tentokrát to bude jeho druhý tuzemský koncert. James Blunt přijede v rámci evropského turné, na kterém představí své druhé album All The Lost Souls, které vyšlo na podzim 2007.

Dle svých webových stránek se Blunt již nemůže dočkat, až předstoupí před své fanoušky. „Turné je největší zábava, co můžete zažít. Je to nejlepší vynález, se kterým kdy kdo přišel,“ říká. James Blunt patří k nejúspěšnějším a nejpopulárnějším světovým umělcům současnosti a na svých početných koncertech si svými působivými písničkami, podmanivým hlasem a charismatickou osobností vytvořil nadšené zástupy fanoušků.

Za tři roky od vydání Back to Bedlam se prodalo 11 miliónů kopií tohoto debutového alba, v 18 zemích světa se dostalo na vrchol hudebního žebříčku, v 35 pak do první desítky nejprodávanějších alb. Byl nominován na pět Grammy, jeho hit You´re Beautiful byl první britskou písní od dob Eltona Johna a jeho Candle in the Wind z roku 1997, která se v USA dostala na 1. místo hitparády. James Blunt získal dvě ceny MTV Awards a dvě Brit Awards.

Vstupenky na koncert jsou k dostání exkluzivně od 15. dubna 2008 na webových stránkách Jamese Blunta - www.jamesblunt.com. V České republice budou vstupenky k dispozici od 17. dubna 2008 v síti Ticketpro. Pro ty, kdo nezaváhají, je tu mimořádná nabídka omezeného počtu 500 kusů vstupenek za 490 korun. Vstupenky budou dále k dispozici v kategoriích od 740 do 1500 korun.


Přidej komentář