Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jazzmani zahrají v Rudolfinu s Pražskou komorní filharmonií

30.09.2008 00:00 | ZaKulturou
Ve středu 8. října 2008 v 19.30 hodin se pod názvem Jazz v Rudolfinu uskuteční v Dvořákově síni pražského Rudolfina unikátní tříhodinový koncert, který svede dohromady vynikající jazzové hudebníky z Čech, Slovenska, USA, Polska a Švédska s Pražskou komorní filharmonií, nejlepším českým komorním orchestrem, který v roce 1995 založil dirigent Jiří Bělohlávek.

Vrcholem koncertu bude program Umiera Piekno polské zpěvačky Agy Zaryan, proslulé nejen v Polsku, ale i v Evropě a USA. Program, který při svém uvedení v Polsku vyvolal senzaci, obsahuje výjimečné písně klavíristy Michala Tokaje na slova poezie vzniklé v době Varšavského povstání ve 2. světové válce. V důsledku náročných podmínek (spojení se smyčcovým orchestrem) je program uváděn velmi zřídka. S Agou Zaryan vystoupí Michal Tokaj Trio.

Z českých umělců vystoupí všichni držitelé ceny Anděl Akademie populární hudby za nejlepší jazzové album za posledních pět let: Jaromír Honzák se svým česko-polským kvartetem, David Dorůžka se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand, Vertigo Quintet s Dorotou Barovou a Ondřej Pivec s hosty z USA: kytaristou Jakem Langleym a saxofonistou Joelem Frahmem. Dále vystoupí Beata Hlavenková s Lenkou Dusilovou, Libor Šmoldas Trio a Petr Zelenka Quartet. Dirigovat bude Leoš Svárovský.

Koncert je součástí Dnů Varšavy v Praze, které pořádá Polské velvyslanectví. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketpro.


Přidej komentář