Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jiřina Bohdalová se představí jako paní plukovníková

04.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Vitální a energická. Plná vtipu, plná života. Taková je Jiřina Bohdalová v roli vdovy, v níž exceluje v předvánoční premiéře hry Paní plukovníková, kterou uvede 20. prosince 2008 pražské Divadlo Na Jezerce.

Paní plukovníková je komedie jednoho z nejpopulárnějších skandinávských dramatiků Bengta Ahlforse. Premiéra je rovněž ve znamení velkého návratu Jany Štěpánkové, která se tak po sedmi letech znovu objevuje na jevišti. Režie se ujal Vladimír Strnisko. Ten již Na Jezerce slaví úspěch s Láskami paní Katty rovněž s Jiřinou Bohdalovou. Do dalších rolí v tomto tragikomickém příběhu, točícím se kolem dědictví, obsadil také Simonu Staškovou, Aloise Švehlíka, Zdeňka Maryšku, Veroniku Jeníkovou, Zdeňka Hrušku a další. Autorem scény a kostýmů je Peter Čanecký.

Mezi hlavními hrdiny komedie vypukne boj o rodinné dědictví po plukovníkovi Malmgrenovi. Jejich představy, jak s ním naložit, se různí. Jinak se na to dívá svérázná vdova plná života, jinak to vidí mnohokrát rozvedená dcera, nezaměstnaný syn, který je opilec, či jeho bývalá manželka. Svoji úlohu sehrává i hospodyně u Malmgrenových. Přestože je Paní plukovníková příběhem plným černého humoru, nechybí v něm životní optimismus, laskavost a především láska, která kvete v každém věku.


Přidej komentář