Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Již tento pátek propukne jedinečný festival současného tance!

10.04.2008 00:00 | ZaKulturou
Čtrnáctý ročník festivalu českého současného tance Česká taneční platforma je za dveřmi. Propukne v pátek 11. dubna 2008 ve 20 hodin v pražském divadle Ponec uvedením choreografie Portrét. Během čtyř dnů bude probíhat přehlídka čtrnácti nejlepších tanečních nebo tanečně-divadelních představení za uplynulý rok na scénách pražských divadel Ponec, DISK, Alfred ve dvoře a Duncan Centre. Jejich výběr zajistili čeští taneční odborníci, kteří zároveň se zahraničními kolegy v průběhu platformy vybírají dílo, jemuž bude udělena prestižní Cena Sazky za Objev v tanci.

Na festivalu jsou zastoupeny všechny taneční žánry a estetické přístupy. Od klasických tanečních technik v choreografii Small hour od Václava Kuneše až k non-verbálnímu divadlu, pantomimě Vojtěcha Švejdy Albert se bojí. Představí se jak plně profesionální soubory DOT 504, Nanohach a VerTeDance, tak individuální tvůrci, nové talenty, jakými jsou Lea Čapková, Lenka Vágnerová nebo Ji Eun Lee. Program doplní již zavedení a úspěšní choreografové Mirka Eliášová, Jan Komárek, Dagmar Chaloupková, Lenka Bartůňková, Věra Ondrašíková a Michal Záhora.

Důležitou součástí festivalu bude veřejná diskuze Vize pro rozvoj současného tance v ČR, která proběhne v sobotu od 11 hodin v Divadle Archa, s lidmi z oboru i širokou veřejností na téma: Emancipace a rozvoj současného tanečního umění u nás, nastartování infrastruktury oboru, zkrátka vytvoření důstojných podmínek a příležitostí pro jeho rozvoj.


Přidej komentář