Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jižní město ožije festivalem Hudba mezi bloky

18.06.2008 00:00 | ZaKulturou
Hudební festival Hudba mezi bloky nabízí od středy 18. června do soboty 21. června 2008 pestrou směsici žánrů ve dvou blocích – kromě koncertů v kulturním centru zahrada KC stojí hlavní těžiště festivalu na malých venkovních koncertech na šesti místech Jižního Města.

Ve středu festival zahajuje legendární Hradišťan, ve čtvrtek zahrají v Zahradě vynikající beatboxeři a MCs z New Yorku Baba Israel a Yako 440 na společném koncertě s Czech Beatbox Allstars. Páteční večer patří v Zahradě energické formaci hudebníků a herců Fekete Seretlek, která hraje výbušnou směs hudby pocházející od Balkánu po Finsko a v sobotu „zastřešenou“ část festivalu uzavřou mladí DJs spojení značkou Nameless.

Hlavní náplní festivalu jsou ale venkovní koncerty, které se budou konat od středy do soboty mezi 16 a 19 hodinou na stanicích metra Chodov, Opatov a Háje, na Pošepného a Jírovcově náměstí a v prostoru mezi Hrabákovou a Petýrkovou ulicí. Tam budete moci slyšet menší hudební formace všech žánrů – zahraje dechová jazzová formace Bucinatores Petra Kalfuse, Eliška Ptáčková, k folku a bluegrassu zamíří členové Strašidelného Electric Bandu, swing předvede Jiří Králík a Rowdy Rascals. Ve středu navíc od OC Chodov k zahradě projde bubenický průvod.

Venkovní část festivalu vyvrcholí ve Svátek hudby v sobotu 21. června open air koncertem u stanice metra Opatov, na kterém vystoupí Duo Eco, jazzoví Parajazz nebo formace Císařovy nové šaty.


Přidej komentář