Magazín kulturního dění v Praze a okolí

John Mayall, Mr. Blues, zahraje v klubovém prostředí

30.06.2008 00:00 | ZaKulturou
John Mayall, který je mnohými považován za krále britského blues, se vrátí 14. července 2008 do Prahy. Tentokrát zahraje v klubovém prostředí Retro Music Hall, které nabídne fanouškům bezprostřední kontakt s hudebníky, zároveň ale menší kapacitu oproti červenci loňského roku, kdy v plné hale Na Folimance představil zatím poslední album In the Palace of the King.

Mayall, učitel a spoluhráč takových vynikajících hudebníků jako Eric Clapton, Mick Taylor, Mick Fleetwood a mnoha dalších, na něm vzdává poctu Freddiemu Kingovi, dávnému vzoru The Bluesbreakers. Loňský koncert nadchl diváky i recenzenty, John Mayall se ve svých 74 letech ukázal v plné síle a mnozí toto vystoupení považují za nejlepší na české půdě vůbec. Koncert je součástí evropského turné. The Bluesbreakers přijedou ve stejném složení jako loni: Buddy Whittington – kytara, Joe Yuele – bubny a Hank van Sickle – baskytara.

Všechny vstupenky jsou na stání, jejich cena je 770 korun včetně poplatků. Předprodej probíhá v síti Ticketpro a Ticketstream.Přidej komentář