Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kampa bude patřit dětským amatérským souborům

16.09.2008 00:00 | ZaKulturou
První podzimní víkend bude pražská Kampa už potřetí hostit festival dětských divadelních souborů, mladých hudebních orchestrů a kapel, tanečních a muzikálových souborů, uměleckých vystoupení divadelních nadšenců mimo všechny formy a žánry pod názvem STRÝT*TYJÁTR*POUPĚNÍ. Prostor pod Karlovým mostem bude 20. a 21. září 2008 místem setkání přátel divadla.

Na pódiu budou probíhat krátká představení, která pro jejich pobavení připravily dětské amatérské soubory. Smyslem festivalové přehlídky není soutěžení, ale navození příjemné odpočinkové nálady spojené s volným víkendem. Na přehlídce vystoupí více než dvacet souborů, hudebních skupin a sdružení, amatérských spolků a školních divadelních kroužků převážně z Prahy a Středočeského kraje. Podmínkou pro vystoupení na festivalu nebyla profesionální vyspělost souboru, organizátoři preferovali radost, hravost a kreativitu dětí. Repertoár koresponduje s celkovou atmosférou akce.

Na jevišti se představí například Hafdivadlo – dětské divadlo pořádajícího HaFstudia, Pantomima z Klubu Klamovka, muzikálové soubory Klub talentů a Vltavín, taneční soubory Mirabel, Belly Habibi, Saltum dare, kapela Golden reeds a mnoho dalších. Věkové hranice účastníků nejsou omezeny, proto bude možné vidět vystoupení předškolních dětí i studentů středních škol.

Současně se zde uskuteční tradiční hrnčířské trhy. V téměř dvou desítkách stánků bude na prodej tradiční česká užitková keramika. To vše doplní nabídka dobového občerstvení, ukázka lidových řemesel, a další atrakce. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 10 hodin do 19 hodin.


Přidej komentář