Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kapela Loyca se představí v Rock Café

04.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Ve středu 5. listopadu v 19 hodin vystoupí v pražském klubu Rock Café kapela Loyca včele se zpěvačkou a frontmankou Danou Yousifovou. Koncert by měl být přípravou na plánovaný křest desky, který proběhne rovněž v tomto klubu.

Mladá a talentovaná zpěvačka vládne jak sametově něžným nábojem v klidných pasážích, tak burácivým, až hardrockovým hlasem v tvrdších písních. Hudbu, kterou skládá celá kapela, kterou mimo Dany tvoří Jan Podzimek hrající na bicí, kytarista Dandy Frutty a baskytarista Petr Lisac, vyniká rytmickým základem a výraznými až hitovými melodiemi. Všem písním je společná zejména kvalitní a sehraná groovy rytmika, výrazné kytarové rify, harmonie a melodie. Texty jsou až na malé výjimky dílem zpěvačky a jsou v angličtině.

Hudba Loycy by se dala přirovnat k mixu kapel Faith No More, Fun lovin Criminals, KoRn, U2, Red Hot Chilli Peppers či Living Colour a dalším. Důležitou součástí vystoupení je i pódiová show plná pozitivní energie ke spokojenosti publika i kapely. Listopadový koncert formace Loyca společně s Caffeine a Hanibal Lecter v Rock Café vyjde na sto korun.


Přidej komentář